Best Recipes
iba 5 ingrediencií

Kokosové tyčinky

Nepečené kokosové tyčinky, alebo guličky, pripomínajú tie známe z obchodu. Na výrobu týchto mojich však potrebujete len 5 surovín. Hotové sú raz dva.

potrebujeme:

250 g strúhaného kokosu

1/4 šálky kokosového oleja

1/4 šálky medu

200 ml plechovka kokosového mlieka

cca 100 g horkej čokoládyPríprava
Kroky: 4

Tyčinky, či guličky môžete v rozpustenej čokoláde obaľovať celé, alebo ich čokoládou len pofŕkať, na ozdobu. Aby sa vám s čokoládou lepšie pracovalo, pridajte do nej trochu kokosového oleja. Bude tak redšia a obaľovanie bude rýchlejšie.

1.

Všetky suroviny (okrem čokolády) dám do kuchynského robota so sekacím nožom a premiešam. Z kokosového mlieka použijem len tú hustú bielu časť.

2.

Keď sa všetko pekne spojí do jednotnej hmoty, odoberám z nej cca po polievkovej lyžici a tvarujem tyčinky. Ak mám času menej (alebo menej trpezlivosti), tak vytvarujem guličky, tie mi idú rýchlejšie.

3.

Tyčinky (alebo guličky) dám aspoň na hodinu do mrazničky, aby stuhli.

4.

Rozpustím čokoládu a stuhnuté tyčinky v nej obaľujem. Opäť dám stuhúť, tentoraz do chladničky.

Na výrobu týchto kokosových tyčiniek používam kokosové mlieko, ktoré obsahuje len kokosovú "smotanu" a vodu (60%). Niektoré kokosové mlieka majú vyšší obsah vody a rôznych zahusťovadiel, stabilizátorov... odporúčam preto pozorne študovať zloženie, aby ste získali skutočnú kokosovú chuť. 
Nech použijete kokosové mlieko akékoľvek, základom prípravy týchto tyčiniek je, že po premixovaní všetkých surovín musí držať hmota po stlačení pokope. Ak by sa vám rozpadala, bude asi suchá, tak v tom prípade by som pridala o niečo viac kokosového oleja.
Alebo zase naopak, ak máte pocit, že v kokosovom mlieku máte veľa tej bielej hustej "smotany", tak použite najskôr menej kokosového oleja a radšej pridajte podľa potreby neskôr. 

Inšpirovala som vás? Pošlite aj priateľom...


Objavujte

Podobné inšpirácie.

Mandľové guličky

Ak zbožňujete všetko mandľové a marcipánové tak ako my, tak tento recpet je pre vás ako stvorený! A ešte je aj straaašne rýchly a jednoduchý.

Čokoládové úliky

Úliky sú klasickou nepečenou sviatočnou sladkosťou. Musím sa však priznať, že ja som ich nepripravovala ešte ani raz. Až do chvíle, kedy som narazila na tento skvelý recept. Ide o verziu bez piškót a pridaného cukru.

Kokosové guličky

Na tieto kokosové guličky mi môj deväť ročný, prieberčivý syn povedal, že chutia ako tie kupované. A toto hodnotenie beriem ako veľký kompliment. :-) A aké veľké bolo jeho prekvapenie, keď som mu povedala, že sú bez cukru..

Plnené medovníky

Predstavujem vám moju zjednodušenú verziu plnených medovníkov. Keď ich polejete roztopenou čokoládou, budú chutiť možno aj lepšie ako tie z obchodu.

Kváskové panettone

Poznáte Panettone? Je to typické talianske sviatočné sladké pečivo. Obyčajne sa pripravuje z droždia, hrozienok, ale aj kandizovanej citrusovej kôry, či mandlí... Ja som si tento rok vytýčila ako výzvu jeho kváskovú úpravu. I keď je príprava cesta o niečo zdĺhavejšia, nie je to nič náročné a výsledo

Čokoládové pralinky

Keď vyskúšate tieto čokoládové pralinky, uvedomíte si, že kupovať čokoládovú bonboniéru je úplne zbytočné. Ich príprava nie je vôbec náročná a postačia vám v podstate len dve základné suroviny - čokoláda a smotana.

Nepečené mandľové košíčky

Nepečené mandľové košíčky sú jednoduchá sladká maškta bez cukru, ktorú pripravíte doslova za pár minút. Hodia sa napríklad aj ako zdravšia alternatíva vianočného pečiva.

Plnené čokoládové košíčky

Ak patríte k pravidelným návštevníkom mojej stránk,y, určite ste už narazili na môj recept na šuhajdy. Tieto plnené čokoládové košíčky sú akousi ich ďalšou verziou, kedy som ich doplnila ešte o maliny. Ide o naozaj rýchly a jednoduchý dezert, ktorý urobí veľkú parádu (nielen na Valentína).

Vyskúšajte

Moje ďalšie inšpirácie.

so slivkami

Makový slimák

so štipkou kardamónu

Škoricové muffiny

so snehovou čapicou

Jemná tvarohová torta

jemná a nadýchaná

Kysnutá kakaová bábovka

s domácou žemľou

Domáci hamburger

zasýti a zahreje

Brokolicová polievka

základný recept

Tortový korpus

aj ako hlavný chod

Hŕstková polievka


Ešte niečo ?

Nové inšpirácie.

s mandľovým maslom

Mandľovo-jahodový koláč

s čokoládovou polevou

Acidkový koláč

so žĺtkovým krémom

Mandľová torta

s maslovým krémom

Vanilkové tortičky

so slaným karamelom

Krtkova torta

s kakaovým korpusom

Tiramisu torta

a čokoládovými kvapkami

Sušienky so slaným karamelom

s mletým mäsom

Gyoza taštičky

s tvarohovým krémom

Medová torta

so slaným karamelom

Čokoládové tartaletky