Best Recipes
s mandľovým maslom

Ovsené guličky

Tieto nepečené ovsené guličky robievajú radi aj deti. Niet predsa nad to, keď majú dovolené ušpiniť si ruky :-) a o to viac im potom aj chutia. Výborné sú ako sladkosť do školy, ale osvedčili sa nám aj ako vianočné "pečivo".

potrebujeme:

1 šálku ovsených vločiek

1/2 šálky kokosu

1/2 šálky mandľových lupienkov

1/2 šálky mandľového masla

1/2 šálky hrozienok

1/4 šálky medu

3 PL jablkového pyré (výživy)

1 PL chia semienokPríprava
Kroky: 2

Sviatočnejšiu verziu týchto guličiek pripravíte tak, že ich po vytvarovaní obalíte v ďalšom strúhanom kokose alebo v mletých mandliach. Ak ich nerobíte pre deti, "ovoňajte" vymiešanú hmotu nejakým dobrým likérom (mandľovým amarettom, či kokosovým malibu).

1.

Všetky suroviny vymiešam v miske vareškou. Mandľové lupienky trochu rozmrvím v ruke, aby neboli v guličkách veľké kúsky.

2.

Z vymiešaných surovín tvarujem guličky, ktoré dám stuhnúť do chladničky. Najlepšie cez noc, aby sa všetky suroviny pekne prepojili a hlavne vločky s chia semienkami mali dostatok času nasiaknúť všetku vlhkosť.Vločky použite akékoľvek máte doma, resp. ktoré vám chutia. Môžu to byť ovsené, špaldové, pohánkové, ražné, kamutové, quinoa... alebo ich rôzna kombinácia. Ak mám vločky väčšie, rozsekám ich na menšie kúsky v kuchynskom robote zopár stlačeniami pulzného tlačidla.

Hrozienka môžete nahradiť akýmkoľvek sušeným ovocím. Väčšie kúsky by som len pokrájala na menšie časti. Ja robievam tieto guličky napríklad aj so sušenými brusnicami, či marhuľami.

Ak nemáte doma chia semienka, nahraďte ich ľanovými (ale tie by som asi vopred zomlela alebo aspoň rozdrvila v mažiari, aby boli pre náš organizmus čo najviac prospešné).

Ja som ako odmerku použila veľkosť polievkovej lyžice. Pre nás to je ideálna veľkosť. 

Inšpirovala som vás? Pošlite aj priateľom...


Ešte niečo ?

Nové inšpirácie.

z kvásku poliš

Domáce bagety

s tvarohom a jahodami

Piškótová roláda

raňajkové pečivo

Maslové uzlíky

so slivkovým lekvárom

Parené buchty

rýchla maškrta

Domáci pribináčik

s kešu krémom

Power koláčiky