Best Recipes
Teším sa, že ste zavítali do mojej kuchyne. Nájdete tu nielen množstvo rôznych receptov, ktoré sa pripravujú u nás doma, ale aj tipy a triky, ktoré môžu byť veľmi užitočné predovšetkým pre úplných začiatočníkov.


Nepatrím k ľuďom, ktorí inklinujú k vareniu a pečeniu už od malička. Všetko to prišlo tak nenápadne, pomaličky…

Dievča sa najskôr zaľúbi, so svojim drahým sa presťahuje do spoločnej domácnosti, tak sa chce o neho postarať ešte lepšie ako to robila predtým jeho mama (poznáte to staré známe a pravdivé, že láska ide cez žalúdok, že?). 
Časom prídu deti a potom to vypukne naplno. Som pyšnou mamou dvoch krásnych, múdrych a šikovných detí. A keďže mi záleží na ich zdraví a šťastí, začala som sa zaujímať o to, čo dostávajú na tanieri a ako dokáže jedlo ovplyvniť naše zdravie a psychickú pohodu. 

A tak som počmárala prvý zápisník, potom ďalší a ďalší… Medzitým som si kde-tu poznámky k receptom na papieriky značila…  Časopisy o varení už tiež dosiahli úctyhodnú výšku, kuchárskych kníh pribúda a pribúda (teraz ich mám už viac ako 100, ale k nim sa vrátim inokedy). Až prišla chvíľa, kedy moja drahá polovička usúdila, že jednoduchšie a najmä prehľadnejšie bude odkladať si všetky recepty, poznámky a fotky pekne na jedno miesto - na internet.

Mojou snahou nie je preraziť medzi aktuálnu foodblogerskú špičku. Som totálny amatér, ktorý sa proste teší z každého vydareného receptu, či fotky. A ktorý už nemusí listovať medzi zápisníkmi a hľadať napríklad recept k tým úžasným muffinom, ktoré som robila asi pred rokom… Alebo ak si opäť bude niekto pýtať recept na moje zaručene mäkké medovníčky, nemusím ho už hľadať medzi papierikmi, ale stačí kliknúť na moju stránku.

Ale predovšetkým sa teším, že moje deti nebudú musieť o pár rokov pátrať po receptoch, keď sa budú pokúšať uvariť či upiecť niečo čo im bude pripomínať domov a maminu kuchyňu.

Všetky moje recepty sú jednoduché na prípravu a nenáročné na suroviny. Nemusíte sa obávať, ak nemáte dostatok skúseností v kuchyni. Podľa mňa je dôležité si prípravu jedla najmä užívať a vychutnať si ho s tými, na ktorých vám záleží.

Tak teda vitajte a nechajte sa inšpirovať. 😊

 

Veronika

Inšpirovala som vás? Pošlite aj priateľom...

Vyskúšajte

Moje receptové inšpirácie.

z kvásku poliš

Domáce bagety

s tvarohom a jahodami

Piškótová roláda

rýchla maškrta

Domáci pribináčik


Ešte niečo ?

Nové inšpirácie.

z kvásku poliš

Domáce bagety

s tvarohom a jahodami

Piškótová roláda

raňajkové pečivo

Maslové uzlíky

so slivkovým lekvárom

Parené buchty

rýchla maškrta

Domáci pribináčik

s kešu krémom

Power koláčiky