Best Recipes

Linecké pečivo trochu inak

tipy a trikyVeronika
Linecké pečivo sa zrejme u väčšiny z nás spája s Vianocami. Každá rodina má svoje "must have", čo sa sviatočného pečenia týka. U nás nesmú chýbať džemom zlepované linecké kolieska (či hviezdničky, kvetinky) a medovníky.

Nie každý má však dostatok času, či trpezlivosti na ich prípravu. I keď nie je nijako náročná, predsa len si vyžaduje svoj čas. Vaľkanie, vykrajovanie a následné zlepovanie džemom nám niekedy zaberú aj dva dni. Jeden deň pečieme, druhý deň zlepujeme. 

Ak by ste si chceli toto krehké pečivo pripraviť v "zrýchlenej" verzii, mám pre vás jeden tip.

Cesto na linecké koláčiky vyvaľkajte do tvaru obdĺžnika. Okraje môžete zarovnať ozdobným (vlnkovým) radielkom, ale nie je to podmienka. Do stredu vyvaľkaného cesta dajte vami vybraný džem a rozotrite ho tak, aby vám zostali okraje cesta voľné. Tie preložte na časť rozotretého džemu a pečte vo vyhriatej rúre do zlatista. Po upečení a vychladnutí krájajte na jednotlivé rezy. 

Veľkosť obdĺžnika si zvoľte podľa toho, aké veľké (široké) výsledné rezy chcete. Keďže ide naozaj o krehké pečivo, odporúčam to s jeho veľkosťou neprehánať, aby sa nakrájané rezy nelámali.

Na stránke nájdete hneď niekoľko receptov na linecké pečivo, ktorými sa môžete nechať inšpirovať:

Linecké pečivo
Ovsené linecké koláčiky
Linecké pečivo bez múky
Kakaové stromčeky

 

Inšpirovala som vás? Pošlite aj priateľom...


Objavujte

Podobné inšpirácie.

Parížske rožky

Parížke rožky patria k tým sviatočnejším dezertom. Ich príprava síce pozostáva s niekoľkých krokov, nie je však nijako náročná.

Plnené medovníky

Predstavujem vám moju zjednodušenú verziu plnených medovníkov. Keď ich polejete roztopenou čokoládou, budú chutiť možno aj lepšie ako tie z obchodu.

Perníková granola

Moja vianočná edícia obľúbenej chrumkavej vločkovej pochúťky. Skvelý tip na jedlý darček pre tých, ktorí majú radi rôzne vločky, orechy, semienka, či mrazom sušené ovocie..

Vianočný koláč

Vo Veľkej Británii majú svoj Christmas Pudding, my doma máme svoj "pivový koláč".

Mandľové sucháre

Mandľové sucháre patria k nášmu obľúbenému sviatočnému pečivu. Tieto úžasne chrumkavé kúsky sa hodia tak ku káve, ako i k horúcemu čaju.

Mandľové biscotti

Známe talianske chrumkavé pečivo má mnoho podôb. Pri každej verzii však musíte dodržať vždy ten istý postup. Aby boli biscotti naozaj chrumkavé, musia byť dvakrát pečené.

Kakaové stromčeky

Kakaové stromčeky sú veľmi milou a efektnou dekoráciou sviatočného stola. A pritom to je "len" linecké cesto s troškou kakaa.

Kokosové laskonky

Kokosová verzia známeho dezertu z cukrárne. Lebo my všetci doma kokos naozaj môžeme. No a karamelový krém sa k nemu perfektne hodí.

Vyskúšajte

Moje receptové inšpirácie.

s celým makom

"Burgyňáky"

s tvarohom a ovocím

Filo košíčky

jednoducho a rýchlo

Domáce tortilly

zasýti a zahreje

Brokolicová polievka

základný recept

Tortový korpus

aj ako hlavný chod

Hŕstková polievka

s domácou žemľou

Domáci hamburger


Ešte niečo ?

Nové inšpirácie.

plnené marcipánom

Slivkové gule

s granátovým jablkom

Brokolicový šalát

so škoricou

Jablkové muffiny

ovoňaná citrónom

Jogurtová bábovka

len z troch ingrediencií

Rýchly slivkový džem